TÖMER Kurslarımız

TEMEL DÜZEY
A1 / A2

ORTA DÜZEY
B1 / B2

İLERİ DÜZEY
C1 / C2

  • Kurslarımızda öğrenim görecek adaylara Seviye Tespit Sınavı uygulandıktan sonra, adaylar seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilir.
    Her bir kur sonunda kur bitirme sınavı uygulanır. Seviyesi uygun öğrenciye bir üst kuru alması sağlanır.

Türkçe derslerimiz dört temel beceri alanlarından oluşmaktadır.

– Anlama (Dinleme-Okuma)
– Konuşma (Karşılıklı Konuşma-Sözlü Anlatım)
– Yazma (Yazılı Anlatım)
– Dil Bilgisi
 
Yurt dışından gelecek öğrencilerimize Kabul Mektubu ile Vize Kolaylığı sağlanmaktadır.

NEDEN TÖMER EĞİTİMİ ALMALISINIZ?

 

TÖMER eğitimi ile Türkçe dilini öğrenirsiniz. Türkçe dilini öğrenmek size bazı avantajlar sağlayacaktır.

Öncelikle Türkiye’de yaşıyorsanız Türkçeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Günlük yaşantınızda iletişim kurabilmek için Türkçe bilmelisiniz. En basit örnek olarak bir yol tarifi almak istediğinizde, tabelaları okurken, Türkçe bilmiyorsanız bu sizi oldukça zorlayacaktır. Ayrıca iyi bir TÖMER eğitimi alırsanız ve TÖMER Sertifikası almaya hak kazanırsanız Türkiye’nin pek çok yerindeki iyi üniversitelerde eğitim alabilirsiniz.

TÜRKÇEYİ NE KADAR SÜREDE ÖĞRENİRSİNİZ? 

 

Her öğrencinin bir dili öğrenme süresi elbette farklılık göstermektedir. Eğitim sürecimiz boyunca öğretmenlerimizin yönlendirmeleri doğrultusunda hareket ettiğiniz ve derslerinize katılım gösterdiğiniz müddetçe kısa sürede Türkçeyi öğrenebilirsiniz.

A1-A2 seviyesi dediğimiz temel Türkçe seviyesine yaklaşık 2-3 ayda ulaşabilirsiniz. Elbette bu seviyeye ulaşabilmek için öğrencinin de gayretli olması gerekmektedir. A1-A2 seviyesindeki Türkçe bilgisi, günlük yaşantınızı temel düzeyde idare etmeniz adına yeterlilik göstermektedir. Bu seviyede kendinizi tanıtabilir, karşınızdaki kişi ile basit ifadelerle anlaşabilirsiniz.

B1-B2 seviyesi dediğimiz orta düzey Türkçe seviyesine yaklaşık 6-7 ayda ulaşabilirsiniz. B1-B2 seviyesine ulaştığınızda akıcı bir şekilde Türkçe konuşabiliyor, yazabiliyor hale gelirsiniz. Dilin açık ve net kullanıldığı yazıların ana fikrini kolaylıkla anlayabilir, kendinizi akıcı ve hızlı bir şekilde ifade edebilirsiniz. Ayrıca bir konu hakkında açık ve ayrıntılı bilgi verebilir duruma gelirsiniz.

C1 seviyesi dediğimiz ileri düzey Türkçe seviyesine ise yaklaşık 8 ayda ulaşmanız mümkündür. Kurumumuzda vereceğimiz yoğun eğitim programı ile sizleri C1 seviyesine ulaştırmaktayız. Elbette bu süreçte derslerinize katılım göstermeniz, verilen ödevleri yerine getirmeniz, günlük yaşantınızda Türkçeyi aktif olarak kullanmanız gerekmektedir. C1 seviyesine ulaştığınızda uzun ve karmaşık metinleri kavrayabilir, toplumsal veya mesleki hayatınızda da oldukça akıcı ve etkili bir Türkçe kullanabilirsiniz

 

Yabancılar için Türkçe Eğitim Programı haricinde YÖS (Yabancı Öğrenci Sınavı) kurs programı ile hedeflediğiniz üniversitelerde, hedeflediğiniz bölümleri okuma fırsatı sağlanacaktır.

NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM !