ALES Kurslarımız

Tasarı Akademi Türkiye’nin ilk ALES kursudur. 1997’den bu yana tecrübesini kullanarak ALES eğitimi konusunda daima öncü kurum olmuştur.

ALES kursumuzda Fasikül Sistemi kullanırız. Yani diğer kurslarda öğretmenlerin yazdırdığı sorularla zaman kaybedilirken bizde sorular önünüze fasiküllerle konur. Böylece yazmakla zaman kaybetmez, derste çok daha fazla örnek soru çözersiniz.

Tasarı ALES Kursları öğrencilerin en çok zaman kaybettiği ve sorun yaşadığı konuların bunlar olduğunu bilir. Bu sebeple Cebir, Sayılar gibi bildiğiniz ve kolay soruların geldiği konular hızlıca geçilir. Kursun başından sonuna kadar Geometri, Sayısal Mantık, Sözel Mantık ve Problemler konusunun eğitimini alırsınız.

Kurslarımızda bugüne kadar çoğunlukla çalışan veya okuyan öğrencileri ağırladığımızın farkındayız. Dolayısıyla programınız bu yüzden 185 saatlik bir içeriğe sahiptir. Yoğun bir kurs süreciyle disipline olabilirsiniz. Ayrıca kaçırdığınız dersleri fasikül sistemi her sınıfta aynı olduğu için rahatlıkla telafi edebilirsiniz.

ALES tamamen zamana dayalı bir sınavdır. Dolayısıyla adayların çoğunlukla uzun zaman alan sorular üzerinde pratik yapmaya ihtiyaçları vardır. Bunu yoğun eğitim programımız sayesinde sağlıyoruz.

ALES’te zamansal sıkıntıyı aşmanız için kısa yol bilmeye ve püf noktaları keşfetmeye ihtiyacınız vardır. Bu ihtiyacı bilen ve ALES formatına hakim her biri alanında uzmanlaşmış hocalardan eğitim alacaksınız!

ALES’e hazırlanacak matematiği zayıf veya sözel bölüm mezunları için temel matematik düzeyinde ekstra eğitim imkanı sağlıyoruz.

ALES eğitiminizin süresi 3 aydır. Bu süre içinde farklı kurslarda matematik derslerinde öğrencilerin soruları yazmakla kaybettiği süre yaklaşık bir aydır. Fakat Tasarı’da Fasikül Sistemi vardır. Sorular her ders önünüze fasikül halinde yazılı olarak gelir. Böylece “Hocam, hızlı gittiniz, yazamadım, tekrar eder misiniz?” gibi cümleleri bizim derslerimizde duymazsınız. Ayrıca fasiküller tamamen ALES formatına göre düzenlenmiştir ve her yıl güncellenir. Ayrıca fasiküllerde evde çözmeniz gereken “Ödev” başlıklı 6 adet test de vardır.

ALES’te diğer bir ek hazırlık sistemi de bol bol soru çözebilme imkanıdır. Derste gördüğünüz teorik bilgileri etütlerde öğretmenler eşliğinde pratiğe dökecek, bol soru çözebilecek ve seviyenizi her geçen gün yükselteceksiniz.

ALES’te Türkiye Geneli deneme sınavı yapan tek kurum Tasarı Akademi’dir. Sınavlarımız 13 kişilik bir uzman ekip tarafından hazırlanır ve ALES formatına bire bir oranda yakındır. Böylece hem ALES konusunda formatı bire bir deneyimlersiniz ve Türkiye geneli denemelerde de rakiplerinizi görme şansı yakalarsınız.

ALES’e hazırlık sürecinde kısa sürede çok soru çözeceksiniz. Konu kitabımız, Soru Bankamız, Mantık Soru Bankamız, Deneme Sınavları derken buralarda takıldığınız çok soru olacak. Ayrıca fasiküllerimizdeki ödev kısımlarında da bolca soru var. Bunların hepsinde anlamadığınız tüm soruları hocalarımıza sorabilecek ve haftanın 6 günü 09.00-17.30 saatleri arasında bu hizmetten faydalanabileceksiniz!

En önemli konulardan biri de rehberlik! Eğitim sistemimizin kanayan yarası. Bu konuda sizlere 4 farklı uzmanla yardımcı oluyoruz. Günlük çözmeniz gereken soru adeti ve konusunu belirleyerek deneme sınavı sonuçlarınıza göre eksik kapatmaya yönelik bu programlar sayesinde disiplinli bir süreç ve başarı sizi bekliyor.

NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM !